Zgłoszenie błędu
w opisie rośliny:
Tryteleja -Triteleia

Dołącz plik (np zdjęcie rośliny):
Zgłaszający:

Regulaminu

zamknij

Tryteleja -Triteleia

Rodzina: (Themidaceae)
Gatunek: (laxa)
Odmiana: ‘Queen Fabiola’
Fioletowe Żółte Dzwonkowate Słoneczne Piaszczysta Piaszczysto-gliniasta Gleba sucha Gleba wilgotna VI VII 50cm
ZOBACZ INNE
OPIS
Roślina o długich 30 cm, cienkich liściach wyrastających u nasady łodygi. Kwitnie wczesnym latem filetowymi, dzwonkowatymi kwiatami o długości 5 cm, które zebrane są w luźne baldachy liczące do 20 kwiatów i wznoszą się na wyprostowanej łodydze wysokości 50 cm. Nadaje się na kwiat cięty. Kłącza sadzimy w przepuszczalnej glebie na słonecznym stanowisku. Wysokość i szerokość 50 cm x 15 cm
PROBLEMY
Przeważnie nie występują.

PIELĘGNACJA
W gruncie roślinę sadzimy wczesną jesienią na stanowisku otwartym, dobrze nasłonecznionym o przepuszczalnej glebie, na głębokości 7,5 cm i w rozstawie 10 cm. W celu ochrony przed mrozem Tryteleję okrywamy ściółką lub słomą. Zasilamy bogatym w potas płynnym nawozem w okresie wczesnego lata. Rośliny uprawiane w donicach ustawiamy w piasku, w chłodnym miejscu (nie na mrozie). Miejsce to musi być dobrze nasłonecznione. Sadzimy w donicach z mieszaniną podłoża i grubego żwiru (proporcja 4/1). Po pojawieniu sie pędów wnosimy je do pomieszczenia.
ROZMNAŻANIE
Roślinę możemy rozmnażać przez wysiew nasion jak również przez oddzielenie odrostów jesienią. Odrosty te zakwitną po 2-3 latach.
Podziel się z innymi